• Kategorie
  • Parametry
  • Siatka rolnicza

Brak produktów do wyświetlenia

Profesjonalna siatka rolnicza

W naszym asortymencie można znaleźć wysokiej jakości siatkę rolniczą. Jest ona dostępna w belach o długości do 2000 metrów, dzięki czemu sprawdzi się w różnych warunkach. Bez problemu uda się ją przyciąć do pożądanych wymiarów. Charakteryzuje się dużą gęstością (kilkadziesiąt gramów na metr kwadratowy) oraz trwałością.

Siatka do zastosowań rolniczych jest produkowana z zachowaniem najwyższych standardów. Nowoczesne rozwiązania produkcyjne i technologiczne gwarantują nową jakość, która kompleksowo spełnia oczekiwania klientów. Sprzedajemy wyłącznie sprawdzone i wytrzymałe artykuły.

Zalety siatki rolniczej

Oferowana przez nas siatka jest wykonywana z surowca wysokiej klasy – przyjaznego dla środowiska, gęstego polietylenu (HDPE). Zapewnia on wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także odporność na promieniowanie UV. Dzięki temu siatka nie ulega przerwaniom, przetarciom czy blaknięciu pod wpływem słońca oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Siatka skutecznie chroni rośliny i uprawy przed deszczem, śniegiem, gradem czy silnym wiatrem. Ostatnie 50 metrów siatki jest oznaczone czerwoną taśmą ostrzegającą. Dzięki pełnemu pokryciu beli od jednej do drugiej krawędzi, siatka zapewnia doskonałą ochronę przed wilgocią, czego efektem są mniejsze straty. Jest więc polecanym rozwiązaniem również ze względu na zalety ekonomiczne.

Wyrób jest również w pełni odporny na pleśń. Za jego pomocą można łatwo i wygodnie regulować temperaturę oraz ilość i jakość światła, co jest konieczne do kontrolowania warunków oraz zabezpieczenia upraw przed wiatrem czy nadmiernym słońcem. Posiada wzmocnione końce. Cechuje się łatwością użycia oraz niezawodnością.

Siatki rolnicze – zastosowanie

Dostępna w naszym sklepie dobrej jakości siatka rolnicza sprawdzi się znakomicie w belowaniu słomy, kiszonki czy siana do okrągłych balotów. Może być bez przeszkód używana we wszystkich standardowych owijarkach,  a także prasach kostkujących i belujących siano oraz słomę. Sprawdzi się także w maszynach, w których stopień zgniotu jest niski, np. przy zbieraniu zielonki i siana w celu sporządzenia sianokiszonki.

Co istotne, siatki z HDPE nie wchodzą w chemiczne reakcje z zakiszonym materiałem, co sprawia, że świetnie nadają się do procesu fermentacji. Zachowują przy tym zwięzłość beli.

Siatka czy sznurek rolniczy?

Rolnicza siatka jest rozwinięciem koncepcji owijania sznurkiem. Coraz częściej wypiera zresztą sznurek rolniczy. Charakteryzuje się zaletami, których sznurek nie posiada. Przede wszystkim owijanie belki w maszynie siatką jest wielokrotnie szybsze niż przy użyciu sznurka. Pozwala to więc na znaczne oszczędności czasu, a także pieniędzy – maszyna pracuje nawet kilka godzin krócej, spala mniej ropy, czego efektem są koszty niższe nawet o kilkaset złotych. Ponadto siatka ściska balot równomiernie na całej powierzchni, a belka owinięta siatką nasiąka wodą znacznie mniej, niż w przypadku użycia sznurka. Siatka umożliwia także znacznie szybsze i łatwiejsze rozwinięcie balotu. Wszystkie te cechy sprawiają, że siatka rolnicza jest bardzo polecanym i efektywnym produktem do różnych zastosowań.

Nasz sklep oferuje nową, nieużywaną i fabrycznie zapakowaną przez producenta siatkę rolniczą. Zapewniamy korzystne ceny oraz szybką dostawę produktu pod wskazany adres. Służymy również profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru najbardziej odpowiedniego wyrobu.

  • Sklep zamknięty