• POLCALC III GENERACJI

Symbol: POLCALC 25KG PALETA

Polcalc III Generacji to unikatowej jakości nawóz wapniowy służący do szybkiego i skutecznego odkwaszania gleby możliwie małą dawką nawozu

Opakowanie
15.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty 24/7 14
Przesyłka kurierska 18
Przesyłka kurierska pobranie 20
Dostępność Mało
Waga 25 kg

Zamówienie telefoniczne: 62 731 55 51

Zostaw telefon

POLCALC III GENERACJI 

  • RODZAJ ŚRODKA: nawóz wapniowy

  • PRZEZNACZENIE:   do odkwaszania gleb, podnosi PH gleby


OPIS PRODUKTU

Polcalc III Generacji to unikatowej jakości nawóz wapniowy służący do szybkiego i skutecznego odkwaszania gleby możliwie małą dawką nawozu. Doskonale nadaje się do stosowania pogłównego na zboża ,warzywa, sady , użytki zielone . Daje doskonale efekty na zakwaszonych łąkach i pastwiskach . Posiada certyfikat ekologiczny IUNG i może być stosowany w rolnictwie ekologicznym. Może być stosowany systematycznie czym różni się od wapna tlenkowego, które jest zagrożeniem dla gleb i upraw.


STOSOWANIE

Polcalc III Generacji to najlepszy i najskuteczniejszy nawóz tego typu na rynku . Stosuje się go podobnie jak każdy inny nawóz granulowany azotowy czy NPK . Dawkę wprowadzamy do gleby przy pomocy standardowego rozsiewacza do nawozu pogłównie, posiewnie, lub pod agregat , nie należy wysiewać granulatu pod orkę jak standardowego wapna rolniczego.

Najdogodniejszą porą wysiewu jest wiosna (przedsiewnie i pogłównie ) oraz jesień aż do zimy (pożniwnie i przedsiewnie). Bez obaw można stosować zimą na oziminy i ogólnie na rośliny w fazie wzrosty- na pewno nie „przypali” roślin gdyż jest wykonany w 100% z mineralnej masy ekologicznej.


SKŁAD

  • Zawartość węglanu wapnia w s.m.( kredy)  CaCO3 :  93-98%
  • Zawartość magnezu wysokoreaktywnego MgCO3:  < 5%
  • Zawartość pozostałych mikroelementów i wody :  7,5-3,9%
  • Reaktywność całkowita : 100%
  • Rozdrobnienie cząstek 50% < 20 mikronów ; 100% <150 mikronów


MIESZANIE Z INNYMI NAWOZAMI

Produkt granulowany można bez obaw mieszać z innymi nawozami granulowanymi oraz innymi nawozami (pylistymi, płynnymi itp.) za wyjątkiem:saletry amonowej, obornika, fosforanu amonu (granulowanym), siarczanem amonu (pylistym) i Super Fosfatem (pylistym). Aplikację wapna granulowanego z wyżej wymienionymi nawozami sztucznymi należy poprzedzić odstępem czasowym minimum dwóch tygodni a z obornikiem minimum 4 tygodnie. Mieszanie oznacza wysiew nawozu w jednym terminie a nie mieszanie w komorze rozsiewacza. Nawóz Polcalc III Generacji nie należy mieszać z żadnym nawozem w komorze rozsiewacza.


Uprawa Warzywa, Zboża
Producent Polcalc

DAWKOWANIE

 

Wielkość dawek określa TABELA WAPNOWANIA UPRAW W SYSTEMIE POLCALC . Dla większości upraw i gleb w Polsce dawki wynoszą od 500 do 1000 kg na hektar w zależności od zakwaszenia gleby i jej jakości. Im lepszej klasy gleba tym potrzeby większe.

 

image

  • Sklep zamknięty