• NATURAMIN - PLUS 1l

Symbol: NATURAMIN-PLUS 1L

Płynny koncentrat z alg Ecklonia maxima. Zwiększa plon i polepsza jego jakość przez usprawnienie procesów fizjologicznych w roślinach.

Opakowanie
66.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty 24/7 14
Przesyłka kurierska 18
Przesyłka kurierska pobranie 20
Dostępność Mało
Waga 1.2 kg

Zamówienie telefoniczne: 62 731 55 51

Zostaw telefon

NATURAMIN-PLUS

  • RODZAJ ŚRODKA: biostymulator

  • UPRAWA: ziemniak, rzepak,zboża, buraki cukrowe, sady, owoce miękkie, warzywa

  • PRZEZNACZENIE: zwiększa aktywność i zdrowotność roślin

  • SUBSTANCJE CZYNNE: auksyny, cytokininy, algniany, brassinosteroidy, gibereliny, florotaniny, poliaminy


OPIS PRODUKTU

Naturamin®-Plus stymuluje zrównoważony rozwój upraw, podnosi plony i ogranicza skutki stresów biotycznych i abiotycznych. Biostymulację z użyciem Naturaminu®-Plus zalecamy szczególnie, gdy uprawy zużywają dużo energi na wzrost i rozwój plonu oraz gdy są narażone na niekorzystne warunki środowiska – przesadzanie, upał, chłód, uszkodzenia gradowe, silne wiatry, nadmiar lub brak wody, zasolenie gleby, ataki patogenów, fitotoksyczność oraz inne sytuacje stresowe.


WŁAŚCIWOŚCI

  • Aminokwasy promują powstawanie enzymów i syntezę białek, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania fizjologicznego i rozwoju roślin.
  • Rośliny wytwarzają węglowodany w procesie fotosyntezy. Niski ich poziom powoduje karłowatość roślin i w konsekwencji niską wydajność.
  • Chlorofil jest odpowiedzialny za absorpcję energii świetlnej.

  • Glicyna, alanina i kwas glutaminowy, etc., są niezbędnymi metabolitami tworzenia się chlorofilu w tkankach roślinnych. Substancje te podnoszą poziom chlorofilu, co wpływa na zwiększenie poziomu fotosyntezy i uzyskanie zdrowszych roślin o wyższym potencjale produkcyjnym. Naturamin®-Plus zawiera substancje, które są m.in. prekursorami auksyn, induktorów kwiatowych 
  • i promotorów wzrostu. L-prolina i kwas glutaminowy są niezbędne w procesie zapylania. Walina, izoleucyna, leucyna są ściśle związane z procesami dojrzewania owoców. 

  • Nasza unikalna formuła, bogata w prolinę i serynę, chroni uprawy przed niekorzystnymi skutkami wysokiego stężenia jonów nieorganicznych w wysokich temperaturach, w warunkach zasolenia i braku wody. Stosowanie Naturamin®-Plus pozwala roślinie zaoszczędzić sporo energii! Dzięki dostarczeniu aminokwasów z zewnątrz, roślina może spożytkować energię na inne kluczowe procesy. Nalistny zabieg Naturaminem®-Plus skraca czas regeneracji upraw po niekorzystnych zdarzeniach związanych ze stresem.Uprawa Jęczmień jary, Jęczmień ozimy, Owoce miękkie, Pszenica jara, Pszenica ozima, Pszenzyto ozime, Rzepak ozimy, Sady, Warzywa, Ziemniak
Producent Daymsa
Działanie na owady Kontaktowe, Żołądkowe
Działanie na grupy owadów Bielinek kapustnik, Bielinek rzepnik, Mszyca kapuściana, Na mszycę, Na skrzypionki, Na stonkę, Piętnówka kapustnica, Śmietka kapuściana
Uprawy warzywne Kapusta głowiasta

DAWKOWANIE

 

 

ZBOŻA

termin: od 3-4 liści

dawka: 1-1,5 l/ha

 


 

RZEPAK

termin: od fazy 4-6 liści

dawka: 1=1,5 l/ha

 


 

ZIEMNIAKI

termin: od zwarcia rzędów

dawka: 1-1,5 l/ha

 


 

BURAKI CUKROWE

termin: od fazy 2-4 par liści

dawka: 1-1,5 l/ha

 


 

SADY

termin: od początku kwitnienia

dawka: 2-3 l/ha

 


 

OWOCE MIĘKKIE

termin: od początku kwitnienia

dawka: 2-3 l/ha

 


 

WARZYWA

termin: po rozsadzie, powschodowo w całym okresie wegetacji

dawka: 2-3 l/ha