• MAISTER 42,5 OD

Symbol: MAISTER POWER 42,05 OD 1L

Środek przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych i jednoliściennych (w tym perzu właściwego)

Opakowanie
161.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty 24/7 14
Przesyłka kurierska 18
Przesyłka kurierska pobranie 20
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 62 731 55 51

Zostaw telefon

MAISTER POWER 42,5 OD 

 • RODZAJ ŚRODKA: Herbicyd.

 • FORMULACJA:  OD - koncentrat w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania z wodą

 • UPRAWA: Kukurydza.

 • PRZEZNACZENIE:  Zwalczanie chwastów dwuliściennych i jednoliściennych (w tym perzu właściwego)

 • SUBSTANCJA AKTYWNA: foramsulfuron (substancja z grupy pochodnych sulfonylomocznika)- 31,5 g/l (3,21 %) jodosulfuron metylosodowy (substancja z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 1 g/l (0,1 %). tienkarbazon metylu (substancja z grupy triazolinonów) - 10 g/l (1, 02%)


OPIS PRODUKTU

Maister Power 42,5 OD jest środkiem chwastobójczym, w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, stosowanym nalistnie przeznaczonym do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych i jednoliściennych (w tym perzu właściwego) w uprawie kukurydzy.

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych


DZIAŁANIE NA CHWASTY 

Środek jest herbicydem o działaniu układowym. Zawiera dwie substancje czynne z grupy pochodnych sulfonylomocznika działające poprzez liście chwastów oraz tienkarbazon metylu z grupy triazolinonów, działający poprzez korzenie i liście chwastów. Zawarte substancje czynne szybko przemieszczają się w roślinie powodując stopniowe zahamowanie rozwoju i wzrostu chwastów. Najskuteczniej zwalcza młode, intensywnie rosnące gatunki znajdujące się w początkowym okresie wzrostu od fazy siewek do fazy 2-4 liści właściwych. Pełen efekt chwastobójczy widoczny jest po upływie ok. 14 dni od wykonania zabiegu.


ZALECENIA 

Podczas stosowania środka nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne ( szczególnie burak cukrowy i ziemniaki) oraz nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.


ŚRODKA NIE STOSOWAĆ 

 • Na plantacjach nasiennych przeznaczonych do dalszej reprodukcji nasion, na plantacjach kukurydzy cukrowej oraz w rodach hodowlanych
 • Na rośliny mokre, osłabione lub uszkodzone przez szkodniki, przymrozki, spadki temperatur, zalanie wodą
 • W temperaturze poniżej 8oC i powyżej 25oC, w warunkach dużych dobowych wahań temperatury mogących osłabić kondycję roślin w warunkach panującej suszy, silnego nasłonecznienia i innych skrajnych okolicznościach ograniczających niezakłócony wzrost i rozwój roślin np. widoczne symptomy niedoborów składników pokarmowych, niskie pH, itp.)
 • Jeżeli na danym polu wysiano nasiona kukurydzy zaprawione owadobójczymi środkami fosforoorganicznymi lub środki fosforoorganiczne zastosowano doglebowo (granulat doglebowy)
 • W mieszankach z płynnymi nawozami i insektycydami fosforoorganicznymi

NASTĘPSTWO ROŚLIN

Środek rozkłada się w glebie w okresie wegetacji nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. Po kukurydzy odchwaszczanej środkiem w warunkach normalnego przebiegu wegetacji i wykonaniu orki można uprawiać wszystkie rośliny. Po zaoraniu plantacji potraktowanej środkiem w wyniku uszkodzenia kukurydzy przez przymrozki, choroby lub szkodniki na polu po wykonaniu orki na głębokość 20 cm można uprawiać jedynie kukurydzę.


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa.

Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zakupu środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie i posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin zgodnie z artykułem 28 ustawy o środkach ochrony roślin z  dnia 8 marca 2013r. ze zmianami.

Kupując oświadczacie Państwo, że spełniacie powyższe kryteria. 


 


 Rodzaj środka Chwastobójcze
Uprawa Kukurydza
Chwasty wrażliwe Na perz
Substancja aktywna Foramsulfuron, Tienkarbazon metylu
Termin stosowania Przed zbiorem
Pora roku Jesienne
Sposób działania Układowe
Producent Bayer
Formulacja OD – koncentrat w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą
Związek z grupy Pochodnych sulfonylomocznika, Triazolinonów

DAWKOWANIE

 

Zwalczanie: blekot pospolity, bodziszek drobny, chwastnica jednostronna, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, iglica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, kurzyślad polny, maruna bezwonna, ostrożeń polny, perz właściwy, poziewnik szorstki, przytulia czepna, psianka czarna, rdest powojowaty, rdest ptasi, rumian polny, samosiewy rzepaku ( kiełkujące z nasion), szarłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne, włośnice.

 

Kukurydza:

 • Środek stosować po wschodach od fazy 4 do fazy 6 liści roślin kukurydzy  (o terminie zabiegu decyduje faza rozwojowa obecnych na polu gatunków chwastów)
 • Zabieg należy wykonać po masowych wschodach większości obecnych na danym polu gatunków chwastów, gdy większość z nich znajduje się w fazie siewek do fazy 2-4 liśc
 • W przypadku zwalczania chwastnicy jednostronnej zabieg najlepiej wykonać gdy rośliny chwastnicy mają od 2 liści do początku fazy krzewienia
 • W przypadku zwalczania perzu właściwego stosować górną zalecaną dawkę. Zabieg najlepiej wykonać w fazie intensywnego wzrostu (przy wysokości perzu właściwego ok. 15- 20 cm), nie później niż w fazie 6 liści właściwych kukurydzy. Perz właściwy kiełkujący z gleby i pojawiający się po wykonaniu zabiegu nie jest zwalczany
 • Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 l/ha
 • Zalecana dawka do jednorazowego stosowania: 1,25 – 1,5 l/ha
 • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1
 • Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha
 • Zalecane opryskiwanie: średnio-kropliste


 • Sklep zamknięty