• LANCET PLUS 125WG 0,2kg

Symbol: LANCET (TM)PLUS 125 WG

Środek przeznaczony do wiosennego powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych

Opakowanie
651.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty 24/7 14
Przesyłka kurierska 18
Przesyłka kurierska pobranie 20
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 62 731 55 51

Zostaw telefon

LANCET PLUS 125 WG

 • RODZAJ ŚRODKA: Herbicyd.

 • FORMULACJA:  WG- w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej

 • UPRAWA: pszenica ozima, żyto i pszenżyto ozime

 • PRZEZNACZENIE:  Zwalczanie chwastów jednoliściennych i dwuliściennych

 • SUBSTANCJA AKTYWNA: florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 25 g/kg (2,5%), piroksysulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 50 g/kg (5,0%), aminopyralid (związek z grupy pirydynowych kwasów karboksylowych) - 50 g/kg (5%)


OPIS PRODUKTU

Środek chwastobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, stosowany nalistnie, przeznaczony do wiosennego powschodowego zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w pszenicy ozimej, życie i pszenżycie ozimym.


DZIAŁANIE NA CHWASTY

Lancet Plus 125 WG jest selektywnym herbicydem o działaniu systemicznym, pobieranym poprzez liście chwastów, a następnie szybko przemieszczanym w całej roślinie. Środek zawiera trzy substancje czynne o uzupełniającym się sposobie działania. Środek blokuje działanie enzymów podczas syntezy aminokwasów, jak również powoduje blokadę auksyn tj. hormonów roślinnych odpowiedzialnych za wzrost roślin. W efekcie końcowym następuje zatrzymanie syntezy aminokwasów w roślinach chwastów. Ponadto środek zakłóca proces oddychania na poziomie komórkowym. Zahamowanie wzrostu chwastów wrażliwych następuje w ciągu kilku godzin po zabiegu, jednak widoczne objawy działania pojawiają się po kilku dniach. Głównymi widocznymi objawami działania herbicydu na chwasty jest zahamowanie wzrostu, chlorozy (żółknięcie), a w konsekwencji nekrozy prowadzące do zamierania chwastów. W warunkach ciepłej i wilgotnej pogody działanie środka Lancet Plus 125 WG jest szybsze, natomiast w warunkach niskich temperatur (około 5 ºC) zniszczenie chwastów dwuliściennych następuje po około 3 tygodniach, a miotły zbożowej nawet po 6-9 tygodniach. Środek zwalcza chwasty, gdy minimalna temperatura dobowa w ciągu 6 dni po wykonaniu zabiegu wynosi powyżej 5 ºC. Środek najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści.


ZALECENIA

Podczas stosowania środka nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie plantacje roślin uprawnych oraz nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.


ŚRODKA NIE STOSOWAĆ

 • na rośliny mokre, chore i uszkodzone
 • w zbożach z wsiewką roślin motylkowatych
 • gdy minimalna temperatura w dniu zabiegu oraz przez 6 kolejnych dni wynosi 5ºC lub mniej
 • w temperaturze powietrza poniżej 5ºC i powyżej 25ºC
 • w czasie nadmiernej suszy
 • po nocnych przymrozkach oraz przed spodziewanymi przymrozkami

NASTĘPSTWO ROŚLIN

 W przypadku wcześniejszego zaorania plantacji potraktowanej środkiem (w wyniku uszkodzenia roślin przez przymrozki, choroby lub szkodniki) na polu tym można uprawiać zboża lub kukurydzę, jednak nie wcześniej niż 4 tygodnie od zastosowania produktu i po zaoraniu plantacji na głębokość co najmniej 15 cm. Słoma z roślin opryskanych środkiem LANCET PLUS 125 WG nie może być użyta do ściółkowania międzyrzędzi w uprawie truskawek oraz do produkcji podłoża dla truskawek, tytoniu, upraw grzybowych (w tym dla pieczarek), ani dla upraw warzyw np. pomidora, papryki, ogórka i innych roślin dyniowatych, sałaty i innych warzyw. Słoma ze zbóż opryskanych herbicydem LANCET PLUS 125 WG może być użyta jako pasza lub podściółka dla zwierząt. Słoma z roślin potraktowanych herbicydem LANCET PLUS 125 WG może być użyta /sprzedana poza gospodarstwo w przypadku przeznaczenia jej na cele energetyczne – spalanie. Herbicyd LANCET PLUS 125 WG zawarty w resztkach pożniwnych zbóż (słoma, plewy, ścierń) ulega rozkładowi mikrobiologicznemu dopiero po ich wymieszaniu z glebą. Najlepszym sposobem na zagospodarowanie słomy pochodzącej z roślin opryskanych środkiem LANCET PLUS 125 WG jest jej pozostawienie na polu i przyoranie.


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa.

Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zakupu środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie i posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin zgodnie z artykułem 28 ustawy o środkach ochrony roślin z  dnia 8 marca 2013r. ze zmianami.

 

Kupując oświadczacie Państwo, że spełniacie powyższe kryteria.

Rodzaj środka Chwastobójcze
Uprawa Pszenica ozima, Pszenzyto ozime, Żyto ozime
Substancja aktywna Aminopyralid, Florasulam, Florasulam, Piroksysulam
Termin stosowania Nalistnie, Przed zbiorem
Pora roku Wiosenne
Sposób działania Systemiczne
Producent Dow AgroSciences
Formulacja WG – granule do sporządzania zawiesiny wodnej
Związek z grupy Pirydynowych kwasów karboksylowych, Triazolopirymidyn

DAWKOWANIE


Zwalczanie: chaber bławatek, dymnica pospolita, fiołek polny, fiołek trójbarwny, gwiazdnica pospolita, komosa biała, mak polny, miotła zbożowa, maruna bezwonna, maruna nadmorska, niezapominajka polna, przetacznik polny, przetacznik perski, przytulia czepna, rdest powojowy, rumian polny, rumianek pospolity, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne, poziewnik szorstki

 

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto

 

 • Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,2 kg/ha
 • Termin stosowania: Środek stosować wiosną po ruszeniu wegetacji od fazy początku krzewienia do fazy pierwszego kolanka zbóż (BBCH 21-31), na chwasty w trakcie intensywnego wzrostu
 • Lancet Plus 125 WG zaleca się stosować łącznie z rekomendowanym adiuwantem (środek wspomagający) co sprzyja lepszemu pobieraniu środka i w efekcie zwiększa skuteczność chwastobójczą. Adjuwant należy stosować również w warunkach niesprzyjających działaniu herbicydów to jest kiedy wystąpi susza, niskie temperatury lub niska wilgotność powietrza oraz na chwasty w wyższych fazach rozwojowych.
 • Lancet Plus 125 WG 0,2 kg/ha + np. Atpolan Bio 80 EC 1,0 l/ha Lancet Plus 125 WG 0,2 kg/ha + np. Olbras 88 EC 1,0 l/ha.
 • Zalecana ilość wody: 150-300 l/ha Zalecane opryskiwanie: średniokropliste
 • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1