• Kategorie
  • Parametry
  • Fungicydy Grzybobójcze

Fungicydy mają za zadanie uchronić rośliny przed wieloma chorobami związanymi bezpośrednio z grzybami. Obecnie tego typu środki używane są w różnych miejscach, w tym także na polach. Najważniejsze jest to, aby zrozumieć ich działanie oraz odpowiednio je stosować. W naszym sklepie Agrotal można znaleźć środki grzybobójcze o różnym składzie, które są w stanie poradzić sobie z wieloma stanami chorobowymi roślin. Zarówno rolnicy, ogrodnicy, jak i osoby dbające o prywatny ogródek, mogą czerpać korzyści płynące ze stosowania tych substancji i uchronić uprawy przed zagrożeniem.

Sposób działania fungicydów

Sekretem tych środków jest przede wszystkim to, że działają na wielu poziomach, dzięki czemu są niezwykle skuteczne. W dodatku producenci zapewniają, że celem substancji są czynności życiowe grzybów, które zostają zaatakowane w taki sposób, aby uniemożliwić im oddychanie. To wszystko prowadzi do tego, że nie są one w stanie dalej się rozwijać.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że substancje eliminujące grzyby mogą przynosić również inne korzyści. Spośród nich można wyróżnić przede wszystkim stymulację roślin oraz wspieranie jej odporności. Dzięki temu są one w stanie znacząco wpływać na zwalczanie grzybów. Wszystko to sprawia, że efekt jest jeszcze bardziej nasilony, a przez to też skuteczniejszy. W konsekwencji jakiekolwiek problemy z grzybami znikają.

Zastosowanie fungicydów

Grzyby występują na rozmaitych roślinach uprawnych. Najczęściej taki problem pojawia się m.in. w przypadku:

  • zboża,
  • rzepaku,
  • warzyw,
  • drzew owocowych
  • winorośli,
  • jagodników.

Grzyby istniejące na roślinach to jednak nie jedyny przyczynek do sięgnięcia po właściwe środki. Warto zdecydować się na fungicydy również za każdym razem, gdy dopiero pojawia się ryzyko wystąpienia grzybów. Na rynku można znaleźć wiele różnych preparatów, zapewniających ochronę roślinom. Doskonałym uzupełnieniem okaże się też zakupienie oraz zastosowanie insektycydów, czyli środków owadobójczych oraz herbicydów, zapewniających spokój od chwastów.

Kiedy warto zastosować środki grzybobójcze?

Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się uprawą roślin, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ich systematyczna pielęgnacja. Tylko w taki sposób można uzyskać oczekiwane efekty, np. w postaci owoców, kwiatów. Bardzo istotne jest również to, aby obserwować rośliny. Dzięki spostrzegawczości możliwe staje się szybkie reagowanie, kiedy dopiero zaczną pojawiać się jakiekolwiek problemy. W ten sposób wystarczy zastosować odpowiedni środek, zanim choroba się rozwinie, a jej skutki staną się bardzo odczuwalne i trzeba będzie spisać roślinę na straty.

Niepokojące symptomy świadczące o konieczności zastosowania środków grzybobójczych

Wbrew pozorom nie jest tak trudno dostrzec symptomy wskazujące, że coś niedobrego dzieje się z rośliną. Problemy z grzybami często wiążą się z ich deformacją, wysychaniem czy zmianą barwy. Kolejną wskazówką może okazać się zgnilizna. Należy wtedy jak najszybciej zareagować i zastosować dostępne środki.

  • Sklep zamknięty