• Kategorie
  • Parametry
  • Folia kiszonkowa

Profesjonalna folia kiszonkowa

W asortymencie sklepu Agrotal znajdą Państwo szeroki wybór folii kiszonkowych najwyższej jakości. Oferujemy produkty od sprawdzonych, renomowanych niemieckich firm, takich jak m.in. Dektra. Proponujemy folie czarne oraz czarno-białe o różnych szerokościach – od 6 do nawet 12 metrów. Maksymalna długość folii wynosi 33 metry. Docinamy folie na wymiar, wedle zapotrzebowania klienta. Grubość artykułu wynosi 0,025 mm.

Wszystkie prezentowane produkty zostały wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów, gwarantujących użyteczność produktu przez długi czas. Charakteryzują się ponadto czytelnym oznakowaniem. Folie można stosować do wszystkich rodzajów kiszonek. Są cenione przez klientów za znakomitą jakość idącą w parze z przystępną ceną.

Zalety folii do kiszonki

Wysokogatunkowa, profesjonalna folia kiszonkowa dostępna w naszym asortymencie cechuje się wieloma zaletami:

  • prawidłowe przykrycie folią w sposób znaczący zmniejsza ryzyko zepsucia roślin podczas złej pogody;
  • ogranicza dostęp wody i powietrza do kiszonki;
  • zmniejsza straty powstającego dwutlenku węgla;
  • utrzymuje odżywczą wartość kiszonki.

Ponadto folia jest bardzo odporna na rozdarcia, przetarcia i przebicia dzięki podwyższonym właściwościom mechanicznym. Produkt wykazuje się również wysoką odpornością na promieniowanie UV, czego efektem jest ograniczenie starzenia się materiału pod wpływem słońca. Znakomicie dopasowuje się do wszelkich nierówności silosu, dzięki czemu pozostaje niezwykle elastyczny również zimą, nawet na silnym mrozie. Doskonałe warunki, jakie folia zapewnia pozostającym pod nią roślinom sprawiają, że uzyskana karma jest lepszej jakości. Wykorzystanie produktu pozwala na szczelne przykrycie silosu oraz bezpieczne przechowywanie składowanej paszy. Pod folią kiszonka nie przegrzewa się, co pomaga zachować pełnię wartości odżywczych.

Zastosowanie folii kiszonkowej

Dostępne w naszym sklepie internetowym folie kiszonkarskie sprawdzą się znakomicie w zakiszaniu roślin zielonych przewiędniętych i świeżych. Znajdą zastosowanie również jako zewnętrzne okrycie pryzm oraz kopców z bulwami roślin pastewnych i warzywami, a także do wykładania silosów.

Dlaczego odpowiednia folia kiszonkarska ma duże znaczenie?

Kiszonka z kukurydzy czy sianokiszonka stanowią podstawę w prawidłowym żywieniu bydła, dlatego też tak istotne jest właściwe sporządzenie i przechowywanie tego rodzaju pasz. Dobrej jakości folia do kiszonki znakomicie znosi trudne warunki atmosferyczne, w tym przede wszystkim siarczysty mróz oraz silne nasłonecznienie. Dzięki temu znajdująca się pod nią żywność dla zwierząt jest w pełni bezpieczna i zachowuje niezbędne składniki.

Wszystkie proponowane artykuły są nowe, nieużywane oraz objęte gwarancją producenta. Zapewniamy atrakcyjne ceny i szybką dostawę. Staramy się jak najdokładniej opisywać asortyment, jednak w przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Z chęcią udzielimy szczegółowych informacji oraz doradzimy w wyborze wyrobu najlepiej odpowiadającego konkretnym potrzebom klienta.

  • Sklep zamknięty