• Kategorie
  • Parametry
  • Folia do sianokiszonki

Wysokiej jakości folia do sianokiszonki

Asortyment sklepu Agrotal obejmuje profesjonalną folię do sianokiszonki. Oferujemy produkty od sprawdzonych, renomowanych producentów niemieckich, dzięki czemu nasi klienci mają gwarancję najwyższej klasy artykułów. Proponujemy folię w kolorze białym i zielonym. Jest ona dostępna w szerokościach 500 i 750 mm, w zależności od zapotrzebowania klienta. Grubość materiału wynosi natomiast 0,025 mm. Została wyprodukowana metodą wydmuchu. Jest powszechnie wybierana przez rolników, którzy cenią sobie solidność, dobrą kleistość i korzystną cenę. Dostępna u nas folia stanowi skuteczną ochronę zakiszanego materiału.

Zalety folii do sianokiszonki

Każdy oferowany przez nas produkt to wysokiej klasy wielowarstwowa folia. Została ona wykonana z trwałych materiałów, gwarantujących znakomitą wytrzymałość i funkcjonalność produktów przez długi czas. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych i trwałych materiałów, a także nowoczesnym rozwiązaniom produkcyjnym, folia jest wyjątkowo odporna na rozdarcie i przebicie. Sprawdzi się nawet w przypadku paszy z występującymi w niej twardymi pędami, znakomicie radząc sobie z naciskiem łodyg od wewnątrz.

Folia posiada również inne zalety:

  • charakteryzuje się dużą elastycznością, co pozwala na uzyskanie optymalnego kształtu beli po owinięciu;
  • cechuje się wysoką stabilnością UV, dzięki czemu jest w stanie z łatwością wytrzymać bardzo zróżnicowane warunki pogodowe;
  • odpowiednia zawartość kleju w folii zapewnia najlepsze możliwe przywieranie oraz szczelność beli;
  • doskonała kleistość wyrobu wiąże się z błyskawicznym uzyskaniem beztlenowych warunków po owinięciu sianokiszonki.

Oferowana folia do sianokiszonki może być w pełni poddana recyklingowi. Dzięki temu jest rozwiązaniem ekologicznym i polecanym dla bezpieczeństwa środowiska. Ponadto wyróżnia się odpornością na deszcz, śnieg, grad i silny wiatr, a także na mocne nasłonecznienie. Pozostaje trwała i użyteczna nawet przez 12 miesięcy od owinięcia beli.

Dostępna folia pozwala również na znakomite formowanie balotu. Charakteryzuje się optymalnymi właściwościami ślizgowymi i wysoką wydajnością. Prowadzi również do uzyskania mniejszej ilości zanieczyszczeń w napinaczu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając folię do sianokiszonki?

Dobrej jakości sianokiszonka jest podstawą w prawidłowym żywieniu bydła, wpływającą m.in. na produkcyjność zwierząt. Zapasy paszy powinny być więc właściwie zabezpieczone i przechowywane, aby bez przeszkód mogły przetrwać nawet kilkanaście miesięcy. Dlatego też profesjonalna i szczelna folia ma tak duże znaczenie. Wybierając odpowiedni produkt, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na stopień kleistości folii, a także na jej wydajność (dobrze, by była ona możliwie najdłuższa i cechowała się wysoką zawartością kleju). Warto też zwrócić uwagę na kolor – najlepszym wyborem okaże się folia biała lub jasnozielona, ponieważ kiszonka pod nią się nie nagrzewa. Z kolei folię w ciemnych barwach stosuje się po letnich upałach, do ostatniego pokosu. Ważna jest również wytrzymałość tworzywa, szczególnie na uszkodzenia mechaniczne i przebicie przez łodygi czy pędy. Ponadto folia powinna być jak najbardziej uniwersalna w stosowaniu, tzn. pasująca do różnych modeli owijarek.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą. Zapewniamy konkurencyjne ceny oraz szybką dostawę zamówień pod dowolny adres. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących naszego asortymentu, zachęcamy do kontaktu. Z chęcią również służymy pomocą w zakresie wyboru najbardziej odpowiedniego produktu.

  • Sklep zamknięty