• FUNDAMENTUM 700 WG 300gr

Symbol: FUNDAMENTUM 300 GR

HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie granul rozpuszczalnych w wodzie (WG). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne tribenuron-metyl, metsulfuron-metyl i florasulam zaliczane są do grupy B. Środek zawiera trzy substancje czynne zaliczane do grupy inhibitorów działania enzymu syntetazy acetylomleczanowej (ALS).

Opakowanie
484.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty 24/7 14
Przesyłka kurierska 18
Przesyłka kurierska pobranie 20
Dostępność Średnia dostępność
Waga 0.03 kg

Zamówienie telefoniczne: 62 731 55 51

Zostaw telefon

FUNDAMENTUM 700 WG

 • RODZAJ ŚRODKA: Hebricyd

 • FORMULACJA: WG - środek w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej

 • UPRAWApszenica ozima, pszenica jara, żyto, pszenżyto ozime, jęczmień jary

 • PRZEZNACZENIE: Pobierany przez liście chwastów przemieszcza się do stożków wzrostu, gdzie hamuje podział ich komórek, wstrzymując wzrost i rozwój.

 • SUBSTANCJA AKTYWNA: tribenuron metylowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 400 g/kg (40,0%), metsulfuron metylowy (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) – 135 g/kg (13,5%) florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) – 165 g/kg (16,5%)

 


OPIS PRODUKTU

HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany nalistnie, w formie granul rozpuszczalnych w wodzie (WG). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne tribenuron-metyl, metsulfuron-metyl i florasulam zaliczane są do grupy B. Środek zawiera trzy substancje czynne zaliczane do grupy inhibitorów działania enzymu syntetazy acetylomleczanowej (ALS). 

 


DZIAŁANIE NA CHWASTY

Środek zawiera trzy substancje czynne zaliczane do grupy inhibitorów działania enzymu syntetazy acetylomleczanowej (ALS). Środek pobierany jest przez liście chwastów i przemieszcza się do stożków wzrostu, gdzie hamuje podział komórek, wstrzymując wzrost i rozwój chwastów. Pierwsze objawy Etykieta środka ochrony roślin Fundamentum 700 WG działania chwastobójczego widoczne są po kilku dniach, a zamieranie chwastów następuje w ciągu 2-4 tygodni od zastosowania.

Szybkość efektu chwastobójczego zależy od fazy rozwojowej zwalczanych chwastów i panujących warunków atmosferycznych (temperatura, wilgotność powietrza) oraz tempa wzrostu chwastów. Najwyższą skuteczność działania uzyskuje się stosując środek na młode, intensywnie rosnące chwasty (do fazy BBCH 16). Środek można stosować na wszystkich typach gleb, na których uprawia się zboża. Susza lub opady deszczu w trakcie lub wkrótce po zabiegu zmniejszają pobieranie środka i obniżają jego skuteczność

 


NASTĘPSTWO ROŚLIN

Przed siewem lub sadzeniem rośliny następczej należy wykonać orkę na głębokość min. 10 cm. Po zbiorze rośliny uprawnej, w której był stosowany środek, w tym samym sezonie wegetacyjnym możliwa jest uprawa zbóż ozimych, rzepaku ozimego i traw. Nie należy uprawiać rzepaku ozimego jako rośliny następczej w tym samym roku kalendarzowym, jeśli po zastosowaniu środka w zbożach ozimych w pełnej dawce wystąpiła długotrwała susza.

W kolejnym sezonie wegetacyjnym można uprawiać wszystkie rośliny uprawne. W przypadku konieczności wcześniejszej likwidacji plantacji, w której zastosowano środek, w tym samym sezonie wegetacyjnym możliwa jest uprawa wyłącznie zbóż ozimych i jarych.

 


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa.

Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zakupu środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie i posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin zgodnie z artykułem 28 ustawy o środkach ochrony roślin z  dnia 8 marca 2013r. ze zmianami.

Kupując oświadczacie Państwo, że spełniacie powyższe kryteria.


Rodzaj środka Chwastobójcze
Uprawa Jęczmień jary, Jęczmień ozimy, Pszenica jara, Pszenica ozima, Pszenzyto ozime, Żyto ozime
Substancja aktywna Florasulam, Metsulfuron metylu, Tribenuron metylu
Termin stosowania Nalistnie
Sposób działania Systemiczne
Formulacja WG – granule do sporządzania zawiesiny wodnej
Związek z grupy Pochodnych sulfonylomocznika

DAWKOWANIE

ZWALCZANIE:  komosa biała, jasnota różowa, ostrożeń polny, niezapominajka polna, rumianek pospolity, rdestówka powojowata, mak polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, tasznik pospolity, samosiewy rzepaku, poziewnik szorstki, maruna bezwonna, przytulia czepna,nawrot polny, jasnota różowa, dymnica pospolita, ostrożeń polny, rumianek pospolity, tobołki polne, rdestówka powojowata, mak polny, chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, tasznik pospolity, samosiewy rzepaku, przytulia czepna, maruna bezwonna, niezapominajka polna, poziewnik szorstki

 

Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto

 • termin:BBCH 21-39 (od fazy początku krzewienia do fazy całkowicie rozwiniętego liścia flagowego)
 • dawka: 25-30 g/ha
 • Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

 • Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
 • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Pszenica jara, jęczmień jary

 • termin: BBCH 21–32 (od fazy początku krzewienia do fazy drugiego kolanka)
 • dawka: 25–30 g/ha
 • Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
 • Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.
 • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.