• CHWASTOX COMPLEX 260 EW 10L CIECH

Symbol: CHWASTOX COMPLEX 260 EW 10L

Chwastox Complex 260 EW jest herbicydem, w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej (emulsja, olej w wodzie), stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej oraz na trawnikach, boiskach sportowych i polach golfowych.

Opakowanie
311.99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty 24/7 14
Przesyłka kurierska 18
Przesyłka kurierska pobranie 20
Dostępność Mało
Waga 12 kg

Zamówienie telefoniczne: 62 731 55 51

Zostaw telefon

CHWASTOX COMPLEX 260 EW 

 • RODZAJ ŚRODKA: Herbicyd.

 • FORMULACJA:  EW - emulsja wodno – olejowa.

 • UPRAWA: Pszenica ozima, trawniki, boiska sportowe, pola golfowe

 • PRZEZNACZENIE:  Zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej oraz na trawnikach, boiskach sportowych i polach golfowych.

 • SUBSTANCJA AKTYWNA: MCPA (substancja z grupy fenoksykwasów) - 200 g/l (18,23%) Chlopyralid (substancja z grupy pochodnych kwasów pirydynokarboksylowych) - 20 g/l (1,82%) Fluroksypyr (substancja z grupy pochodnych kwasów pirydynokarboksylowych) - 40 g/l (3,65%)


OPIS PRODUKTU

Chwastox Complex 260 EW jest herbicydem, w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej (emulsja, olej w wodzie), stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej oraz na trawnikach, boiskach sportowych i polach golfowych. Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancje czynne zaliczane są do grupy O. Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych i opryskiwaczy ręcznych (w tym plecakowych). 


DZIAŁANIE NA CHWASTY

 

Chwastox Complex 260 EW jest środkiem selektywnym o działaniu układowym. Pobierany jest przez liście i przemieszczany do korzeni chwastów, powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie. Pierwsze objawy na chwastach wrażliwych pojawiają się po upływie 1-2 dni po oprysku. Wzrost chwastów zostaje zahamowany i chwasty zamierają po upływie ok. 3-4 tygodni. Środek najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych. Pogoda sprzyjająca rozwojowi roślin wzmaga działanie chwastobójcze środka.


ZALECENIA

 

Podczas stosowania środka nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie plantacje roślin uprawnych oraz nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach. Roślin traktowanych środkiem nie przeznaczać na paszę


ŚRODKA NIE STOSOWAĆ

 • w okresie występującej suszy, 

 • przed spodziewanymi natychmiastowymi obfitymi opadami deszczu, 

 • na rośliny chore, uszkodzone lub mokre, 

 • w temperaturze poniżej 10oC i powyżej 25oC, 

 • przed zbliżającymi się przymrozkami, 

 • podczas wiatru stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne


NASTĘPSTWO ROŚLIN

Środek rozkłada się w glebie w ciągu okresu wegetacji do poziomu niestwarzającego zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. W przypadku konieczności likwidacji plantacji potraktowanej środkiem, przez przymrozki, choroby lub szkodniki, po wykonaniu uprawy przedsiewnej można uprawiać wszystkie rośliny.


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa.

Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zakupu środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie i posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin zgodnie z artykułem 28 ustawy o środkach ochrony roślin z  dnia 8 marca 2013r. ze zmianami.

 

Kupując oświadczacie Państwo, że spełniacie powyższe kryteria.Rodzaj środka Chwastobójcze
Uprawa Boiska sportowe, Pola golfowe, Pszenica ozima, Trawniki
Chwasty wrażliwe Przytulia czepna
Substancja aktywna Chlopyralid, Fluroksypyr, MCPA
Termin stosowania Nalistnie
Pora roku Wiosenne
Sposób działania Systemiczne
Producent Ciech Sarzyna
Formulacja EW - emulsja wodno – olejowa
Związek z grupy Fenoksykwasów, pochodnych kwasów pirydynokarboksylowych, Pochodnych kwasu benzoesowego
Opakowanie 10L

DAWKOWANIE


Działanie na chwasty 

Dawka 2,0 – 3,0 l/ha

Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, maruna bezwonna, mak polny, ostrożeń polny, przetacznik polny, przytulia czepna, rdest powojowy, rumian polny, rumianek pospolity, tasznik pospolity.

Chwasty średniowrażliwe: fiołek polny.

Dawka 2,5 l/ha

Chwasty wrażliwe: babka lancetowata, gwiazdnica pospolita, gwiazdnica wielkokwiatowa, jaskier polny, jaskier ostry, jastrzębiec kosmaczek, koniczyna biała, koniczyna drobnogłówkowa, koniczyna łąkowa, ostrożeń polny, pępawa zielona, prosienicznik szorstki, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, rogownica pospolita, skrzyp polny, szczaw kędzierzawy, szczaw polny, szczaw tępolistny, szczaw zwyczajny, tasznik pospolity, wyka wąskolistna.

Chwasty średniowrażliwe: babka zwyczajna, bylica pospolita, jasnota purpurowa, mniszek lekarski. Chwasty odporne: bluszczyk kurdybanek, krwawnik pospolity, pokrzywa zwyczajna, powój polny, przetacznik polny, przetacznik perski, przetacznik ożankowy.

Dawka 3,5 l/ha:

Chwasty wrażliwe: babka lancetowata, babka zwyczajna, bylica pospolita gwiazdnica pospolita, gwiazdnica wielkokwiatowa, jaskier polny, jaskier ostry, jasnota purpurowa, jastrzębiec kosmaczek, koniczyna biała, koniczyna drobnogłówkowa, koniczyna łąkowa, mniszek lekarski, ostrożeń polny, pępawa zielona, pokrzywa zwyczajna, prosienicznik szorstki, przetacznik polny, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, rogownica pospolita, skrzyp polny, szczaw kędzierzawy, szczaw polny, szczaw tępolistny, szczaw zwyczajny, tasznik pospolity, wyka wąskolistna. Chwasty średnioodporne: krwawnik pospolity, przetacznik perski.

Chwasty odporne: bluszczyk kurdybanek, powój polny, przetacznik ożankowy. 


Pszenica ozima

 • Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 3 l/ha
 • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2-3 l/ha
 • Termin stosowania: Zabieg wykonać wiosną po ruszeniu wegetacji od początku fazy krzewienia do fazy 2 kolanka (BBCH 21-32).
 • Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.
 • Zalecane opryskiwanie: średniokropliste
 • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1


Trawniki, boiska sportowe, pola golfowe

 

 • Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 3,5 l/ha
 • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 2,5-3,5 l/ha
 • Termin stosowania: Środek stosować podczas pogody sprzyjającej wegetacji roślin, od wiosny do wczesnej jesieni, gdy temperatura powietrza jest wyższa niż 10°C. Środek stosować na całą powierzchnię trawnika lub tylko na miejsca zachwaszczone.
 • Zalecana ilość wody: 200-500 l/ha.
 • Zalecane opryskiwanie: średniokropliste
 • Odstęp między zabiegami: co najmniej 56 dni.
 • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2

Wyższą z zalecanych dawek środka stosować na chwasty w starszych fazach rozwojowych oraz w przypadku silnego zachwaszczenia zwłaszcza takimi chwastami jak: babka zwyczajna, bodziszek drobny, bylica pospolita, jasnota purpurowa, pokrzywa zwyczajna, przetacznik polny i rogownica polna. W przypadku silnego zachwaszczenia może wystąpić konieczność wykonania powtórnego zabiegu. 

Uwagi:

1. Nie kosić trawnika do 3 dni przed zastosowaniem środka (aby zwalczane chwasty były jak największe) oraz przez co najmniej 3 dni po zastosowaniu środka (aby umożliwić przemieszczenie środka do korzeni).

2. Nie stosować trawy pochodzącej z 3 kolejnych koszeń trawnika, na którym był stosowany środek do kompostowania oraz do ściółkowania jakichkolwiek roślin uprawnych, ozdobnych, krzewów i drzew.

3. Podczas opryskiwania trawników w pobliżu innych roślin uprawnych, drzew i krzewów nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej na rośliny uprawne, korony drzew i krzewy (zwłaszcza na niezdrewniałe części roślin). Ograniczyć do minimum możliwość zetknięcia się cieczy użytkowej środka z glebą w pobliżu krzewów oraz pod koronami drzew.

4. Środka nie stosować na trawnikach młodych, z roślinami słabo ukorzenionymi.